Sima logó?
Az olyan, mintha azt mondanád, van „sima ember”. Hé, te ott a sarokban! Te vagy az a sima ember? Nem, ugye? Na látod, ugyanez van a logókkal és arculatokkal is.
Képzeld el, hogy a logó a céged koronája, az arculat a party ruha. Nem akarsz ám úgy megjelenni a vállalkozások nagy báljában, mint aki a szekrényből húzta elő az első rongyot, ami a keze ügyébe került! Nem bizony, te olyan logót akarsz, amitől mindenki felkapja a fejét és azt mondja: „Hűha, ez aztán tudja, hogy kell belépőt csinálni!”
És egy logó, nem fogja megoldani teljes egészében az életed. Attól, mert egy logót ráteszel egy amúgy ízléstelen hirdetésre/képre/weboldalra, attól még nem lesz szép.
De hogyan is készül egy ilyen menő logó?
Na, ehhez kell egy kis varázslat, amit úgy hívunk: brief és moodboard.
A brief olyan, mint amikor elmondod a fodrásznak, milyen frizurát szeretnél. „Figyu, olyan hajat akarok, hogy ha belépek egy szobába, mindenki azt higgye, rocksztár vagyok! Itt röveid legyem ott hosszú és egyen benne 3 csík alul és 8 vágás felül.” Na, valami ilyesmi a brief is, csak itt a logódról beszélsz részletesen. A „Kérek egy sima logót” minden más infó nélkül, még sose vezetett jóra. Sose.
A moodboard meg olyan, mintha összevágnál egy rakás képet a kedvenc magazinjaidból, és azt mondanád: „Na, valami ilyesmi legyek!” Ez segít a tervezőnek, hogy ne valami olyat alkosson, ami annyira nem te vagy, mint amikor nagyanyád próbál meg TikTok videót csinálni.
Most pedig lássuk, mi kell egy igazán ütős logóhoz:
- Egyszerűség
Gondolj csak a világ leghíresebb almájára! Nem, nem az, amit Éva evett. Az Apple logója. Egyszerű, mint egy pofon, mégis mindenki felismeri. - Időtállóság
Olyan logót akarsz, ami nem megy ki a divatból gyorsabban, mint ahogy a fast faschion ruhadarbok - Sokoldalúság
A logódnak jól kell mutatnia mindenhol. Legyen az egy apró névjegykártya vagy egy hatalmas óriásplakát, amin még az űrből is látszik. - Jelentés
A legjobb logók olyanok, mint egy jó vicc – van egy csattanójuk. Nézd meg az Amazon mosolygós nyilát. Az A-tól a Z-ig mutat, mert mindent árulnak A-tól Z-ig. Ügyes, mi?

5. Színek
A színválasztás olyan, mint amikor ruhát választasz randira. A piros azt üvölti: „Helló, itt vagyok, vegyél észre!”, míg a kék inkább azt suttogja: „Megbízható vagyok, mint egy svájci óra”.

6. Betűtípus
Ha szöveg is van a logódban, a betűtípus választás olyan, mint a hanghordozásod. Egy játékos betűtípus olyan, mintha viccesen beszélnél, egy elegáns meg olyan, mintha James Bond lennél.
Amikor logót terveztetsz, olyan, mintha randira mennél. Keresd meg azt a tervezőt, akivel „egy húron pendültök”. Mutasd meg neki a briefedet és a moodboardodat (nem, ez nem valami titkos kódnév), és együtt alkossátok meg azt a logót.
Ne feledd, a logód, de különösen olyan, mint az arcod a közösségi médiában. Ez fog megjelenni mindenhol, ahol a céged felbukkan. Szóval adj neki annyi figyelmet, mint amennyit a profilképednek szentelsz!
Összefoglalva, nincs olyan, hogy „sima logó”. Minden logó olyan egyedi, mint egy ujjlenyomat, csak sokkal menőbb. Egy jó logóhoz kell egy alapos brief (a te álmaid), egy inspiráló moodboard (a te stílusod), és egy csipetnyi mágia. Ha ezek megvannak, olyan logód lesz, amitől még a konkurencia is elismerően csettint majd a nyelvével!